Класична відкрита операція флебектомія
27 кві 2015
Класична флебектомія (видалення варикозних вен, венектомія, флебектомія по Беккоку, операція Троянова, Лінтона, флебектомія по Нарату і т.д.) це хірургічне втручання, яке було розроблено понад сто років тому і до цього дня застосовується в багатьох державних і приватних медичних установах. Так як, ця операція проходить під загальним або спинномозковим наркозом, завжди є ризик ускладнень, тому класична флебектомія повинна проводиться тільки медичних установах де є реанімаційні відділення. Операція виконується наступним чином: спершу робиться розріз в паху або під коліном і виділяється вена (велика чи мала підшкірна), потім в вену вводиться металевий зонд (струна), прив'язується один кінець вени, і через інший розріз на нозі, варикозна вена «висмикується» . Окремі варикозні вени видаляються, так само з окремих розрізів. В цілому дана операція непогана і ефективна, проте дуже травматична. У перший день після класичної флебектоміі пацієнти лежать і не встають близько доби, так як, це час ще діє наркоз і можливий ризик ускладнень. Зазвичай, після відкритої флебектоміі необхідно перебувати в хірургічному стаціонарі мінімум 3-4 дні, в окремих випадках трохи довше. Післяопераційні набряки внаслідок пошкодження лімфатичних судин можуть зберігатися до 3 міс., А при пошкодженні чутливих нервових волокон, можливо оніміння внутрішньої поверхні стегна і гомілки до 6 місяців. Практично завжди після відкритої флебектоміі утворюються «великі» гематоми на стегні, внаслідок "відірвалися" приток від великої підшкірної вени.
Основні недоліки відкритої операції:
- Наркоз і всілякі його наслідки
- Великі розрізи і шви
- Постільний режим в хірургічному стаціонарі (ризик розвитку тромбозу глибоких вен)
- Набряклість і гематоми на нижньої кінцівки
- Можливо оніміння і парестезії стегна і / або гомілки
- Необхідність в прийомі сильних антибіотиків і антисептиків для запобігання нагноєння швів
- «Негарні» шрами (рубці) після зняття швів
На зміну, класичної флебектоміі прийшли методики мікрофлебектомій по Muller, Creton, Oesch, Varady і ін., Які модифікувалися з плином часу і удосконаленням хірургічного інструментарію. Дані маніпуляції виполняються без наркозу, під місцевою «тумінісцентною» анестезією через мікро-проколи в шкірі до 2 мм. і під постійним ультразвуковим контролем.
У судинному центрі АнгіоЛайф застосовуються тільки мініінвазивні методи лікування варикозної хвороби: ендовенозна лазерна коагуляція, радіочастотна облітерація, мікрофлебектомія, склеротерапія та ін. Всі маніпуляції проводяться строго по протоколам Європейських флебологічних клінік з дотриманням міжнародних рекомендацій асоціацій флебологов і судинних хірургів.
Автор:
Суздаленко Олександр Вікторович MD
©