.

Замовити дзвінок

ТРОМБИ: чим вони небезпечні?

Однією з найчастіших і справді виправданих причин звернення пацієнтів на консультацію до судинного хірурга є виключення тромбозу в системі судин нижніх кінцівок. Однозначно, всі чули історії про те, що тромб може "відірватися" і стати причиною смерті, але в той же час слід детальніше розібратися в цьому питанні. У реальному житті ця загроза нерідко перебільшується, оскільки тромбоз може виникати в різних місцях і спричиняти невиправдану тривогу і занепокоєння пацієнтів, особливо у разі адекватного лікування.

 

Найбільш небезпечними є тромби в артеріальних судинах, які найчастіше бувають при атеросклерозі артерій нижніх кінцівок або порушенні серцевого ритму (найчастіше фібриляція передсердь). За невеликий проміжок часу з'являються незворотні зміни тканин, що нерідко призводить до ампутації, якщо не надати термінової адекватної допомоги. Клінічними ознаками цього стану є різко виражений больовий синдром, збліднення і похолодання кінцівок, шкірні покриви набувають мармурового відтінку. У такому разі негайно викликайте швидку допомогу. Пацієнт повинен бути доставлений до стаціонару з відділенням судинної хірургії для термінової операції з видалення тромбу та відновлення надходження крові до нижньої кінцівки.

 

ТЕЛАЧасто трапляється тромбоз у системі глибоких вен, який також може бути небезпечним через ризик міграції тромбів до судин легень (тромбоемболії легеневої артерії або ТЕЛА). Цей стан може спричинити гостру дихальну або серцеву недостатність. Найчастіше цей стан проявляється набряком нижньої кінцівки, що різко виник, і може не супроводжуватися болем. Звернення за медичною допомогою також має бути негайним. Правильне лікування знижує ризик ТЕЛА та прискорює відновлення прохідності венозних судин. Найчастіше загрози для життєздатності кінцівки немає, оскільки функцію венозного відтоку можуть взяти "обхідні" колатеральні вени, резерв яких є значним. При неправильному лікуванні може розвинутись хронічне захворювання – посттромботичний синдром. Він проявляється набряками або трофічними порушеннями, аж до виникнення виразок, що довго не гояться.

 

Тромбози можуть виникнути в поверхневих венах нижніх кінцівок (тромбофлебіти), які здебільшого виникають при тривало існуючої варикозної хвороби. З'являється почервоніння і біль у ході варикозної вени, частіше по внутрішній поверхні стегна чи гомілки. Залежно від розташування тромбу можна розглянути як медикаментозне лікування, так і хірургічне лікування у виняткових випадках. Ці тромби також підвищують ризик потрапляння тромбу в легені під час поширення запалення на систему глибоких вен.

 

Якщо ви підозрюєте будь-яку з описаних ознак тромбозу, обов'язково звертайтеся за допомогою до судинного хірурга. Лікар вибере адекватну тактику лікування та допоможе знизити ризики, пов'язані з тромбозом.

Як утворюються тромби, чим небезпечні тромби, до чого призводить тромбоз, згустки крові в судинах.

Автор: ©

Отримайте консультацію
про послуги за телефоном
Залишилися питання?
Заповніть форму і ми самі Вам зателефонуємо!