.

Замовити дзвінок

10 головних не можна при варикозі

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ПРИ ВАРИКОЗІ?

 

В епоху розвитку інтернету виникає безліч міфів на різні теми, в тому числі й з приводу здоров'я. Оскільки інформацією може поділитися будь-яка людина, медицина взагалі та флебологія зокрема не уникли цієї долі. То чого насправді не можна робити при варикозі? Коротко та авторитетно:

 

1. Не обманюйте себе рекламою та порадами сусідів, не займайтеся самолікуванням. Якщо ви виявили у себе видимі та відчутні прояви варикозу (про які ми розповідаємо в інших публікаціях), необхідно звернутися до лікаря-флеболога. Можливо, у вас розвивається зовсім інше захворювання, яке йде пліч-о-пліч з варикозом, а може ви і зовсім здорові. Тільки фахівець зможе грамотно та якісно сформувати план діагностики та лікування. У судинному центрі АнгіоЛайф ми використовуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта, керуючись власним досвідом та розробленим нами АнгіоЛайфом венозний протокол®.

 

2. Не можна відкладати процедури корекції «неробочих» підшкірних вен, якщо флеболог призначив їх вам. Потрібно розуміти, що варикоз – хронічне захворювання, яке не вимагає термінових заходів, проте найкращі результати простіше отримати при лікуванні на ранніх стадіях.

 

3. Не можна нехтувати користю компресійного трикотажу. Якщо вам не пояснили механізм дії даного виробу, запитайте свого флеболога і він розповість, що при його використанні значно покращуються відтік венозної крові, робота венозної помпи, проходять набряки. Через кілька днів використання ви не відчули покращення? Найімовірніше, вам неправильно підібрали трикотаж. При правильному підборі трикотаж приносить полегшення та комфорт. Одягати його складно, проте це не причина відмовитися від компресійного лікування. Наші фахівці підберуть вам компресійний трикотаж, навчать правильно його одягати та знімати, розкажуть нюанси догляду. Компресійний трикотаж бажано використовувати постійно, коли це дозволяє погода. Обговоріть зі своїм флебологом режим та періоди носіння та знайдіть найбільш зручний для себе варіант.

 

4. Стояти не можна, лежати! Статичні навантаження - один із наріжних каменів варикозної хвороби. Тривала відсутність скорочення м'язів гомілки призводить до застою крові, прогресування хвороби, погіршення стану. Якщо ви довго сидите або стоїте, необхідно кожні 30-45 хвилин змушувати м'язи гомілок скорочуватися - пройдіться протягом 1-2 хвилин, або використовуйте нехитру вправу: піднімайтеся на шкарпетки, стоячи на місці і повертайтеся у вихідне положення, що можна робити поперемінно кожною ногою, або відразу обома. Перебувайте в русі, якщо дозволяє режим дня - надайте ногам горизонтальне положення і один рівень із серцем, або вище, це ще більше покращить відтік венозної крові, що застоялася. 

5. Не можна сподіватися тільки на гелі та таблетки. Венотонізуючі препарати (таблетки-венотоніки) мають позитивний ефект на стінки вен, проте «працюють» вони лише в комплексі з профілактичними заходами, компресійною терапією, запропонованими методами ендовенозної корекції (лазер, радіочастота, біоклеї, склеротерапія). Гелі та мазі не впливають на варикозні вени, вони лише знімають шкірні прояви, охолоджують та заспокоюють її.

 

6. У жодному разі не використовуйте гірудотерапію або, по-простому, лікування п'явками. Існує думка, що таким чином можна вилікувати варикоз. Однак, на практиці, при тривалому використанні цього методу можна досягти лише утворення трофічних виразок у місцях укусів п'явками, а також інфікування цих місць. Все пояснюється тим, що шкіра при варикозі зазнає дефіциту поживних речовин (внаслідок венозної гіпертензії) і такі укуси рівноцінні травматизації шкіри будь-яким брудним гострим предметом. Чи варто піддавати себе ще більшому ризику та ускладнювати подальше лікування варикозу? Однозначно ні! 

7. Не можна піддавати себе дії будь-яких видів штучного тепла. Це стосується лазень, саун, гарячих ванн, душ і навіть термальних джерел. Загоряти на сонці теж небажано. При нагріванні тіла вени розширюються, щоб віддати тепло, проте це посилює застій крові в ногах. Натомість краще використовувати контрастний душ, чергуючи холодну воду з теплою.

 

8. Не можна займатися певними видами спорту. Насамперед небажані підйоми вільних ваг у тренажерному залі. Замініть їх на спеціальні тренажери для кожної групи м'язів. Наприклад, для тренування ніг підійдуть жим, згинання та розгинання у тренажерах, випади зі снарядами малої маси, махи назад із положення опори на лікті та коліно. Біг по твердій поверхні слід замінити бігом на доріжці, ґрунті, траві. Футбол, волейбол, баскетбол та інші динамічні види навантаження однозначно корисні. Здорово працюють плавання та їзда на велосипеді, так що не відмовляйте собі у таких заняттях.

 

9. Не можна набирати зайву вагу. Кожен зайвий кілограм маси тіла підвищує ризики розвитку багатьох захворювань. Збільшення жирового прошарку призводить до підйому внутрішньочеревного тиску, що у свою чергу уповільнює та погіршує відтік крові від ніг. Ці чинники негативно впливають на варикозну хворобу. Харчуйте частіше, але меншими порціями, стежте за співвідношенням білків, жирів та вуглеводів. Зважуйте їжу та постарайтеся прикинути кількість калорій так, щоб надходження їх було менше витрат за день, для цього створені онлайн калькулятори калорій. Нормалізація маси тіла значно покращує якість життя!

 

10. Не можна думати, що варикоз піддається лікуванню за раз. Варикозна хвороба є хронічною. Це означає, що займатися профілактикою необхідно завжди після встановлення діагнозу лікарем. Захворювання, як правило, вимагає етапного лікування, від усунення непрацюючих клапанів до склеротерапії судинних сіточок та профілактичних заходів. Навіть після успішно проведеної процедури (лазер, радіочастота, біоклей) необхідно щороку відвідувати флеболога. 

 

Зверніть увагу на здоров'я своїх вен, про яке ми готові подбати. Чекаємо на вас в АнгіоЛайф з метою лікування варикозу в Запоріжжі!

Залишилися питання?
Заповніть форму і ми самі Вам зателефонуємо!