.

Заказать звонок

Лимфедема и спорт

Лимфостаз и занятие спортом

Після лікування, пацієнтам з лімфедемою рекомендується дотримуватися певних правил, які в себе включають обов'язкові фізичні навантаження і заняття спортом.

 

Заняття спортом які супроводжуються м'язовою напругою, в тандемі з компресійним білизною створюють додатковий тиск на лімфангіони, що змушує їх частіше скорочуватися і сприяють прискоренню циркуляції лімфи.

 

До дозволених видів спорту відносять: скандинавську ходьбу, плавання, так само вельми корисною вважається лікувальна гімнастика. Головним правилом будь-яких фізичних вправ, при даній патології - категоричне виключення важких навантажень і професійних занять спортом.

Заняття і вправи можуть проводитися тільки в компресійному виробі, (за винятком басейну) не менше 2 класу компресії.

 

Лікувальна гімнастика може виконуватися в домашніх умовах за інструкцією. Її перевага полягає в самостійному виконанні пацієнтом, без додаткових відвідувань лікаря. Важливо, правильне виконання, інакше можна не тільки не підтримати вже досягнутий результат, а й погіршити ситуацію.

 

При багатьох захворюваннях серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, і лімфатичної системи показані заняття в басейні. Завдяки підтримцы води, тіло людини не перенапружується і навантаження розподіляється рівномірно по всьому тілу, це позитивно впливає на роботу лімфатичних судин.

Скандинавська ходьба так само, дуже поширений вид спорту, в силу своєї простої техніки виконання та невеликим переліком протипоказань. Є вкрай корисною при лімфедемі кінцівок.

 

Біг, їзда на велосипеді, фітнес, аеробіка, танці, легка і важка атлетика - протипоказані, так як вважаються важкими навантаженнями на організм людини, що призводить до припливу крові в уражену кінцівку, і в підсумку до збільшення набряку.

 

Перед вибором фізичного навантаження пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем.

 

 

Автор: ©

Остались вопросы?
Заполните форму и мы сами Вам перезвоним!